שים לב! הדפדפן שלך מיושן מאוד! על מנת ליהנות מגלישה טובה יותר באינטרנט עליך לעדכן את הדפדפן שלך. לעידכון, אנא בחר אחת מהאפשרויות הבאות: firefox 32x32 chrome 32x32

fly-botton-1 fly-botton-2 fly-botton-3 fly-botton-4 fly-botton-5 fly-botton-6

אודות העיר צפת

ברוכים הבאים לאתר צפת עיר הקודש

העיר צפת אינה עוד עיר, אינה דומה ל... ואינה מזכירה את ... צפת זה צפת אין יהודי ששומע את המילה צפת וזה לא עושה לו משהו, קשה להצביע מה זה עושה אבל זה פורט נימים רגשיים רוחניים כאלה או אחרים.

צפת עיר של היסטוריה אפוף הוד ומסתורין צפת עיר שעבר עליה הכל, צפת של קדושה וטהרה, צפת של תורה והלכה, צפת של קבלה וסוד, צפת של קברי צדיקים ובתי כנסת עתיקים, צפת של שירה ופיוט ומורשת ומנהגים, צפת של ענקי רוח ופשוטי עם, צפת של עולי ספרד ועולי אשכנז, צפת של פריחה ושגשוג ושל רעב ומחסור, צפת של בניה וחזון ושל חורבן ואסון, צפת של הרס ודעיכה ושל תקומה ותקווה צפת של טבח ופרעות ושל קומי צאי מתוך ההפיכה, צפת של אז צפת של היום.

צפת מקפלת בתוכה היסטוריה יהודית ארוכת שנים ברצף שאין כמעט בדומה לו אך צפת לא רק אתר היסטורי מהעבר אלא גם עם הווה , מאות שנים ברצף חיים יהודיים ממשיכים בעיר הקודש מדור לדור ומתקופה לתקופה אנחנו כאן כי לא זזים מצפת.

מטרות האתר

א. תיעוד

תיעוד בתי הכנסת, קברי צדיקים והאתרים ההיסטוריים, להיות לעזר לכל מבקש או לומד או סתם מתעניין להיות לו לעזר ולהנגיש את החומר על העיר ופעמים אף לגלות נעלמים.

ב. שימור

תיעוד מביא לשימור בעבר אתרים ומקומות בעל ערך היסטורי נשכחו, נעלמו או נרסו, פעמים מחוסר מידע ותיעוד ופעמים מחוסר ענין לציבור יד אדם פגעה בהם בשוגג או במזיד.

ג. מידע תיירותי

תיירים המגיעים לצפת מהארץ ומרחבי העולם בין אם לעיתים קרובות ובין אם פעם בחיים ע"מ שיוכלו למצות ככל הניתן כמה שיותר ממה שיש בעיר, אתר זה יכול לשמש להדרכה ומידע לכל תייר בכל עת.

ד. מידע מקומי

מידע מקומי עבור תושבי צפת ובאי שעריה מידע שאינו קשור בצפת ההיסטורית או התיירותית האתר מביא מידע כגון עירייה ,תחבורה , בתי כנסת מוסדות חינוך חנויות אוכל ומסחר ארגוני חסד ועוד ועוד.

ה. במה ופרסום

לתת במה ופרסום לכל מי שצפת חשובה לו לכל מי שיש עסקים בצפת ע"מ לתרום ולו במעט לפיתוח העיר ושגשוגה בהתאם לצביון העיר , וכמו"כ במה לבקר ולהתריע במקום שיש צורך ולהיות לפה לתושבי העיר.

צפת עיר הקודש – משהו ישן ממשיך

Created By Winsite
כל הזכויות שמורות ל"צפת עיר הקודש" 2013